Pogoda dla ślicznotek: 10 aut dla Andżeli 10/10

8 marca 2021
Z okazji Dnia Kobiet postanowiłem sprawdzić co stoi w garażach najpiękniejszych Polek. TL:DR - króluje Porsche.

Z okazji Dnia Kobiet sprawdzam co stoi w garażach najpiękniejszych Polek. TL:DR – króluje Porsche.

Niezamężne andżele 10/10 powinny jeździć kabrioletami. To tak oczywiste, że GUS powinien podawać tę informację w oficjalnych statystykach. Bo spójrzmy na fakty.

Kobiety będące już żonami to wiadomo – muszą bezpiecznie wozić dzieci na zajęcia. A specyficzny klimat panujący pod żłobkami nakazuje parkować tam dużego SUV-a: tak żeby inni rodzice nie pomyśleli, że jesteście biedni.

Z kolei dojrzały facet zwyczajnie nie może jeździć kabrioletem. Bo za kierownicą takiego wozu wysyłałby otoczeniu zbyt oczywistą wiadomość dotyczącą kryzysu swojej męskości. Z kolei niedojrzałych mężczyzn nie stać na takie auta.

Wniosek jest prosty – za zakupem wszystkich nowych kabrioletów stoją niezamężne ślicznotki. Jest to fakt niemalże naukowy – gdyby socjologom chciało się go zweryfikować, z pewnością badania potwierdziłyby tę tezę.

Dlatego posiłkując się danymi za rok 2020 sprawdzam, jakie samochody najczęściej wybierały andżele 10/10. Czyli jakie kabriolety były w Polsce najpopularniejsze.

1. Porsche 718 Boxster

sprzedaż: 62 sztuki
cena: od 252 000 zł

To jest w ogóle śmieszna sprawa – każdy mężczyzna myśli, że kupując sportowy samochód zaimponuje kobietom. Tymczasem fakty są takie, że przyjeżdżając na imprezę takim wozem natychmiast otoczy was tłum innych facetów.

Będą dyskutować o jego parametrach technicznych, a co gorsza – wśród nich zawsze znajdzie się typ, który zacznie przekonywać, że Nissan GT-R byłby lepszym wyborem. I z waszych planów matrymonialnych nici – kobiety w swoim gronie wypiją trochę wina i przysną z nudów.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa z andżelą, która na grilla zamelduje się w sportowym aucie. Oczywiście ją też otoczy tłum mężczyzn. No ale jej akurat o to właśnie chodziło. Sprytne bestie – a Porsche 718 Boxster idealnie wywiązuje się z tego zadania.

2. BMW Z4

sprzedaż: 55 sztuk
cena: od 179 000 zł

Wielu mężczyzn w to nie wierzy, ale fakty są brutalne: ślicznotki też pierdzą. Ten fakt odciska trwały ślad na psychice kolejnych pokoleń mężczyzn.

Co gorsza – potem dowiadujemy się, że andżele nie zawsze chodzą w szpilkach – każda z nich ma swój ulubiony dres. A wiadomo, że do dresu najbardziej pasuje BMW.

Dlatego wysoka pozycja BMW Z4 nie może dziwić. To fajny kabriolecik, do którego można wsiąść bez makijażu, a potem poganiać długimi gospodynie domowe, które wleką się lewym pasem wioząc bombelki w nudnych SUV-ach.

3. Mini Cabrio

sprzedaż: 52 sztuki
cena: od 107 100 zł

No i wreszcie mamy jakieś auto, które jednoznacznie kojarzy się kobietą za kierownicą! Małe, a więc łatwe w parkowaniu. Mini, a więc modnej marki. No i cabrio, a więc niosące nadzieję.

Dlaczego? Ano sprawa jest prosta: po prostu Mini Cabrio jest okropnie brzydkie. Dlatego to propozycja wyłącznie dla kobiet pozbawionych gustu estetycznego.

Co właśnie niesie nadzieje i ma swoje dobre strony – można do nich śmiało uderzać! Może brzydkich facetów też lubią?

4. Porsche 911

sprzedaż: 40 sztuk
cena: od 528 000 zł

Tu już mamy do czynienia z poważnymi zawodniczkami. Żeby jeździć Porsche 911 konieczne są dwie rzeczy: fantazja i pieniądze.

Wiem, że ta fantazja już rozbudziła Waszą wyobraźnię. Ale rączki na kołdrę! By jeździć 911-tką trzeba mieć małą fortunę. A to oznacza, że właścicielka pracuje już dość długo…

Krótko mówiąc: wypatrujcie tych aut jeśli jesteście wielbicielami MILF-ów.

5. Mazda MX-5

sprzedaż: 27 sztuk
cena: od 142 900 zł

Z właścicielkami MX-5 musicie być bardzo ostrożni. Bo ten mały roadster to niezwykle zwinny samochód sportowy. Do tego za niewygórowaną cenę zapewnia masę frajdy z jazdy.

A to oznacza jedną z dwóch rzeczy. Otóż jego właścicielka może być bardzo dobrym kierowcą i jeśli się okaże, że nie potraficie opanować nadsterowność i nie zjeżdżacie z ronda bokiem, to najprawdopodobniej śniadanie zjecie sami.

Albo – co gorsza – ona wcale nie jest wolna, tylko podebrała kluczyki swojemu chłopakowi. Bo z uwagi na przystępną cenę połączoną z wyśmienitymi właściwościami jezdnymi, Mazda MX-5 jest jednym samochodem z tego zestawienia, w którym mężczyzna może się pokazać bez narażania się na drwiny.

6. BMW serii 4

sprzedaż: 26 sztuk
cena: od 223 600 zł*

Cóż, w tym przypadku mamy do czynienia z podobną sytuacją, co w przypadku BMW Z4 – tylko połączoną z historią z Mini.

Czyli za kierownicą serii 4 cabrio siedzi zwolenniczka swobodnego dresu, która jest pozbawiona wyczucia stylu. Bo seria 4 z otwartym nadwoziem – jak większość kabrioletów ze sztywnym dachem – do najpiękniejszych nie należy.

Tak więc też można śmiało podobijać! Tylko raczej nie zapraszajcie jej do eleganckiej restauracji – w tym przypadku za kolację wystarczy kebab i piwo z puszki. Co zapowiada idealny wieczór!

7. BMW serii 8

sprzedaż: 26 sztuk
cena: od 496 300 zł

Akurat to BMW jest jednym z najpiękniejszych kabrioletów oferowanych obecnie na rynku. Niestety jest też jednym z droższych aut w tym zestawieniu.

A to oznacza, że w wielu aspektach właścicielka serii 8 przypomina swoją koleżankę z Porsche 911. Tylko chodzi w dresie.

Wnioski wyciągnijcie sami.

8. Ford Mustang

sprzedaż: 14 sztuk
cena: brak danych

Sportowy Ford to niepodważalny argument przemawiający za tezą, w myśl której kobiety są inteligentniejsze od mężczyzn. Bo Mustang w wersji coupe to nieodłączny atrybut każdego średnio zarabiającego gościa, który za wszelką cenę chce udowodnić otoczeniu, że w kominku pali dolarami.

W 2020 roku znalazło się 187 takich pretensjonalnych bubków – bo taką sprzedaż osiągnęła odmiana coupe. W tym czasie z salonów Forda wyjechało zaledwie 14 Mustangów cabrio. Co dowodzi jednoznacznie, że kobiety co do zasady mają jednak lepsze wyczucie zasad obowiązujących w kulturalnym towarzystwie.

Być może dlatego dziś na stronie polskiego oddziału Forda próżno oferty na Mustanga cabrio?

9. Mercedes klasy E

sprzedaż: 12 sztuk
cena: od 264 600 zł

Cóż, najpopularniejszy kabriolet Mercedesa zajmuje dopiero 9. miejsce w TOP 10 sprzedaży za rok 2020. Więc jeśli chodzi o odwieczną rywalizację z BMW, to w tym segmencie rynku producent ze Stuttgartu został znokautowany przez Bawarczyków.

A sama klasa E z otwartym nadwoziem? Cóż, może i auto cechuje nienaganna elegancja, ale postawmy sprawę jasno: 4 osobowe kabriolety od Mercedesa już zawsze będą się kojarzyć z pewnym rozhisteryzowanym Niemcem z charakterystycznym wąsikiem.

Co jest bardzo smutne, bo to naprawdę świetny samochód, w którym Mercedes idealnie wyważył proporcje pomiędzy dystyngowanym charakterem a nienachalną ekspresją – tak bardzo wskazaną w przypadku kabrioletów.

10. Mercedes klasy C

sprzedaż: 1o sztuk
cena: od 207 500 zł

Wątek nienachalnej ekspresji rozwinę przy okazji ostatniej pozycji na liście, czyli klasy C cabrio. Ten samochód jest po prostu zminiaturyzowaną wersją klasy E, co zresztą widać już na pierwszy rzut oka. Więc dotyczą go te same procesy.

A więc: jak doskonale wiadomo samochody z otwartym nadwoziem nigdy nie będą tak sprawne na torze, jak ich odpowiedniki w wersji coupe. Oczywiście zaawansowany poziom nowoczesnych konstrukcji niezwykle skutecznie maskuje ograniczenia konstrukcyjne, ale mimo wszystko wciąż maskuje – a nie niweluje.

Dlatego sportowe kabriolety mają umiarkowany sens. Do tego większość z nich rzuca się w oczy w niebywale pretensjonalny sposób. A te dwa modele Mercedesa pozostają względnie dyskretne oraz całkiem komfortowe. A wciąż pozwalają poczuć wiatr we włosach.

Choć – jak widać po niniejszym zestawieniu najpopularniejszych kabrioletów – polski rynek nie podziela moich przekonań. Bywa i tak.

 

⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️ ⬇️

JEŹDZIĆ OBSERWOWAĆ!
Najlepiej w social media 🙂

TwitterFacebookInstagram

*cena nowego modelu, w 2020 sprzedawano jeszcze ustępującą generację F33